Kritika koncerta Beogradske filharmonije, Behzod Abduraimov klavir i Džon Akselrod dirigent
Otvaranje ovogodišnje koncertne sezone Beogradske filharmonije proteklo je u znaku ruske muzike i dvojice izuzetnih umetnika, dirigenta Džona Akselroda i pijniste Behzoda Abduraimova. Novina je i to što se orkestar iz sale Beogradse filharmonije u kojoj je nastupao u prošloj sezoni vratio u veliku salu Kolarčeve zadužbine. Puni orkestarski zvuk i kvaliteti našeg ansambla u ovoj većoj sali svakako su vidljiviji, a program koji je izveden, Svečana uvertira Dmitrija Šostkoviča, Klavirski koncert broj 2 Sergeja Prokofjeva i Simfonija broj 4 Petra Iljiča Čajkovskog, svakako zahteva prostor u kome bi kompleksna orkestracija sva tri dela došla do izražaja.